Lyžování

Obec Bublava a její okolí je od počátku minulého století významným lyžařským střediskem s tradicemi zejména v klasickém lyžování. Řada rodáků jsou nositelé medailí z olympijských her, mistrovství světa a evropských soutěží v běhu na lyžích, skoku na lyžích a severské kombinaci. V oblasti se po celou zimu upravují stovky kilometrů běžkařských chodníků se stopami pro skating i klasický styl.

Sousedící Klingenthal a Mühlleithen jsou kolébkou německého klasického lyžování, kde vyrostli, žijí a trénují němečtí reprezentanti v lyžování. V českých stopách se lze potkat také s naší špičkou. Aktuální stav lyžařských stop naleznete na webových stránkách www.kammloipe.de.

V sousedním Klingenthalu ve vzdálenosti 3 km od apartmánů Javor se nalézá v současnosti nejmodernější velký skokanský můstek Vogtland Arena, na kterém se pořádají každoročně závody zimního i letního světového poháru skokanů i sdruženářů. Obdobně je tomu na můstcích v sousedním Mühlleithenu, 4 km od apartmánů Javor.

Přímo v obci Bublava ve vzdálenosti 400 m od apartmánů Javor se nachází Ski Centrum Bublava-Stříbrná www.bublava.cz . Ski Centrum Bublava-Stříbrná je vybaveno technickým zasněžováním, naleznete zde 1 4-sedačkovou lanovku, 7 moderních lyžařských vleků, snowboard park, půjčovnu lyží a snowboardového vybavení, servis, úschovnu lyží, lyžařskou a snowboardovou školu a dětský park pro nejmenší lyžaře se zázemím ve vyhřátém a vybaveném altánku.

Ve vzdálenosti 5 km od Bublavy se nalézají další dva lyžařské areály Saporo a Krajka, v sousedním Německu skiareál Skiwelt Schöneck (9 km).

Ski centrum Bublava Ski centrum Bublava

Cyklistika

Bublava a její okolí je rájem pro MTB. Jezdíme bez omezení po české i německé straně Krušných hor po cestách, necestách v zimě užívaných pro běžecké lyžování. Terény jsou až vysoce náročné, nicméně každý si najde svoji obtížnost, resp. to co zvládne.

cyklistika cyklistika cyklistika

Obec a její okolí je protkána asfaltovými silničkami s velmi nízkým automobilovým provozem a lesními zpevněnými cestami bez provozu aut vyšší kvality, které jsou vhodné pro trekinková kola a dílem pro silniční cyklistiku.

Máme pro vás vyvěšené české i německé cyklomapy se zakreslenými cyklistickými cestami. Mapy doporučujeme používat, neboť hornatý terén s hlubokými údolími a rozsáhlými zalesněnými plochami může být pro řadu cyklistů obtížný pro orientaci.

Turistika

Celá oblast je místem rozvinuté pěší turistiky s řadou velmi pěkných více či méně náročných cílů např. Špičák 991 m, Aschberg 936 m, Přebuz, Vysoký kámen 774 m, Khiel, přehrady Muldenberg a Carlsfeld.

Ostatní sporty

V obci Bublava je ve vzdálenosti 200 m od apartmánů Javor k dispozici velké travnaté fotbalové hřiště.

fotbalové hřiště

Tenis lze hrát na antukových kurtech v sousední Stříbrné (2 kurty), 2 km od apartmánů Javor nebo na kurtech TC Klingenthal s koberci a pískem, 5 km.

tenisové kurty tenisové kurty

V obci je v sousedství Obecního úřadu volně přístupné dětské hřiště s řadou herních prvků pro nejmenší a volejbalové hříště.

dětské hřiště dětské hřiště

Koupání

V obci je průtokový rybníček s čistou, ale dosti chladnou vodou. Výborné koupání je v okolí obce na četných rašelinových jezírcích, na české i na německé straně. Tyto "Waldbady" jsou upravené, bezpečné a teplé. Voda bohatá na ionty je výborná pro pokožku.

koupání

Dále je možné se koupat a provozovat vodní sporty windsurfing, yachting, vodní lyže apod. na okolních německých přehradách (Pirk, Pohl a dalších), na české straně (Jesenice, Skalka, v blízké budoucnosti jezero Medard), vše ve vzdálenosti do 30 minut autem.

Celoroční koupání, plavání, tobogány, jeskyně, umělé vlnobití, sauny, páru naleznete v bazénu Hotelu IFA v Schönecku, 9 km od apartmánů Javor.

Možnosti ostatního vyžití

Houbaření a sbírání borůvek a brusinek. Výlety do lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské lázně, Františkovy lázně. Návštěva Slavkovského lesa, hradu Loket, zámku a kláštera v Bečově nad Teplou. Výlet na hrad Seeberg a rezervace SOOS. Nákupní výlety do okolních německých sousedních měst a vzdálenějších Hof, Plauen, Zwickau, Chemitz, Olsnitz, Auerbach, Falkenstein, Klingenthal apod. Další tipy a odkazy viz Okolí.