Apartmány Javor Bublava

Bublava a okolí

Aktivity | Apartmány Javor Bublava

Lyže

Obec Bublava a její okolí je od počátku minulého století významným lyžařským střediskem s tradicemi zejména v klasickém lyžování. Řada rodáků jsou nositelé medailí z olympijských her, mistrovství světa a evropských soutěží v běhu na lyžích, skoku na lyžích a severské kombinaci.

Přímo v obci Bublava ve vzdálenosti 400 m od apartmánů Javor se nachází Ski Centrum Bublava-Stříbrná. Ski Centrum Bublava-Stříbrná je vybaveno technickým zasněžováním, naleznete zde 1 4-sedačkovou lanovku, 7 moderních lyžařských vleků, snowboard park, půjčovnu lyží a snowboardového vybavení, servis, úschovnu lyží, lyžařskou a snowboardovou školu a dětský park pro nejmenší lyžaře se zázemím ve vyhřátém a vybaveném altánku.

Ve vzdálenosti 5 km od Bublavy se nalézají další dva lyžařské areály Saporo a Krajka, v sousedním Německu skiareál Skiwelt Schöneck (9 km).

Běžky

V oblasti se po celou zimu upravují stovky kilometrů běžkařských chodníků se stopami pro skating i klasický styl.

Sousedící Klingenthal a Mühlleithen jsou kolébkou německého klasického lyžování, kde vyrostli, žijí a trénují němečtí reprezentanti v lyžování. V českých stopách se lze potkat také s naší špičkou. Aktuální stav lyžařských stop naleznete na webových stránkách www.kammloipe.de.

Skoky

Vogtland Arena v Klingenthalu se stala nejoblíbenější destinací ve Vogtlandu. Dýchne na vás působivá, lehká a moderní architektura velkého můstku a věže pro rozhodčí. Po vstupu se před vámi otevře multi-funkční srdce Vogtland Areny – dva akry míst k sezení. Arena pojme až 33.000 diváků. Cesta vás zavede ke kolejové lanovce „WieLi“, která vás vyveze na skokanský můstek a věž. Na vrcholu se vám naskytne impozantní panoramatický výhled z vyhlídkové plošiny a oválné věže. Během soutěží tato věž slouží jako prostor pro sportovce, kde se mohou ohřát. Místo toho, aby jste se vzduchem přenesli dolů, „Wieli“ vás bezpečně doveze zpět do údolí, kde na vás čeká bistro, zahrádka a obchod.

Skialpy

Sauna a koupání

Prohřát a uvolnit svaly z lyžování můžete hned na několika nádherných místech pár kilometrů od Bublavy. 

Doporučujeme například Soletherme v Bad Elster, Badegarten v Elbenstock nebo Aqua World Erlebnisbad v Schönecku.