Apartmány Javor Bublava

Bublava a okolí

Aktivity | Apartmány Javor Bublava

Cyklistika

Bublava a její okolí je rájem pro všechny druhy cyklistiky. Jezdíme bez omezení po české i německé straně Krušných hor po cestách, necestách v zimě užívaných pro běžecké lyžování. Terény jsou až vysoce náročné, nicméně každý si najde svoji obtížnost, resp. to co zvládne.

Obec a její okolí je protkána asfaltovými silničkami s velmi nízkým automobilovým provozem a lesními zpevněnými cestami bez provozu aut vyšší kvality, které jsou vhodné pro trekinková kola a dílem pro silniční cyklistiku.

Máme pro vás vyvěšené české i německé cyklomapy se zakreslenými cyklistickými cestami. Mapy doporučujeme používat, neboť hornatý terén s hlubokými údolími a rozsáhlými zalesněnými plochami může být pro řadu cyklistů obtížný pro orientaci.

V blízkém okolí se nacházejí i dvě trailové trasy. 2,5km Trail bike na Bublavě je otevřený od pátku do neděle, a to vždy od 10 do 18:00. Je vhodný pro začátečníky i rodiny s dětmi. Na kopec vás pohodlně i s kolem vyveze lanovka, u které se navíc netvoří žádné fronty. O kousek dál můžete navštívit Bikepark Schöneck.

Turistika

Celá oblast je místem rozvinuté pěší turistiky s řadou velmi pěkných více či méně náročných cílů např. Špičák 991 m, Aschberg 936 m, Přebuz, Vysoký kámen 774 m, Khiel, přehrady Muldenberg a Carlsfeld.

V západním Krušnohoří – regionu mezi Bublavou, Nejdkem a Loučnou pod Klínovcem najdeme tři desítky naučných stezek rozličných délek i zaměření. Vybere si tu každý – od rodin s dětmi přes zájemce o přírodu, historii a hornictví až po „dobyvatele“ krušnohorských vrcholů a rozhleden. Z těch bychom jmenovali například Bleiberg, Aschberg, Khiel, Cibulka, Paindl a Auersberg.

Naučné stezky na mapě

Horolezecké terény a ferraty

Krušné hory nabízejí spoustu skalních útvarů vhodných pro horolezení. Z těch nejbližších můžeme jmenovat například Kočičí skálu – Netopýra (příznivě členěná skála vhodná i pro začínající lezce) nebo Skalní město u Stříbrné (výška věží se pohybuje od 3 do 20 m, cesty jsou z velké části zajištěny nýty a borháky). Na odkazu naleznete mapu horolezeckých terénu v západních Krušných horách.

Kousek od Bublavy, na skalisku jménem Hausberg byl vybudován útulný ferratový areál, obsahuje celkem tři cesty (značeno barvami), ty se rozléhají na 3 menších skalkách. Uprostřed areálu se tyčí asi největší dominanta s vyhlídkovou plochou, na její vrchol se můžeme dostat 2 cestami, jednak po modré (A,B), ze které se po chvilce oddělí ještě černá (C/D) a opětovné spojení se nachází u lanového můstku, kterým se dostaneme na krajní vrcholek, ze kterého už vede lehká trasa k vyhlídce. Na posledním vrcholku najdeme technickou červenou (C), která opět vede v nevelké výšce nad zemí, při netahání za lano je najednou velmi zajímavá.

Koupání

V obci je průtokový rybníček s čistou, ale dosti chladnou vodou. Výborné koupání je v okolí obce na četných rašelinových jezírcích, na české i na německé straně. Tyto „Waldbady“ jsou upravené, bezpečné a teplé. Voda bohatá na ionty je výborná pro pokožku. Jmenovat můžeme například Waldbald Klingenthal (3 km) Gottesberg (4 km), Muldenberg (6 km), Přebuz (11 km), Kottenheide (8 km) a koupaliště Klingenthal (4 km).

Dále je možné se koupat a provozovat vodní sporty windsurfing, yachting, vodní lyže apod. na okolních německých přehradách (Pirk, Pohl a dalších), na české straně (Jesenice, Skalka, v blízké budoucnosti jezero Medard), vše ve vzdálenosti do 30 minut autem.

Celoroční koupání, plavání, tobogány, jeskyně, umělé vlnobití, sauny, páru naleznete v bazénu Hotelu IFA v Schönecku, 9 km od Apartmánů Javor. Dále třeba Aquapark Schöneck, Badegarten Eibenstock (20 km), Therme a Soletherme Bad Elster (17 km).

Záchranná stanice DROSERA

Provoz stanice a příjem živočichů je zajištěn celoročně 7 dní v týdnu od 8:00 do 20:00 obsluhou stanice nebo pověřenou osobou, (při nedostupnosti volaného čísla napište SMS) stává se, že jsme na výjezdu nebo mimo signál operátora. Zařízení je od roku 2009 členem Národní sítě záchranných stanic pro oblast Karlovarského kraje. Zajišťujeme: převzetí nalezeného jedince, transfer do zařízení  jak volně žijícího živočicha z handicapem tak nalezená mláďata, veterinární odborné vyšetření,ošetření s následnou péčí, dokrmení, rehabilitace a opětovné vypuštění jedince přímo v místě nálezu nebo v předem vytipovaných lokalitách. Někteří vážně poranění jedinci zůstávají v zařízení na dožití a jsou umístěni v expozičních voliérách. Slouží jako důkaz bezohlednosti lidí a jejich lhostejnému chování k živočichům i přírodě.Nejsme zařízení tipu ZOO zahrady ale léčebné a rehabilitační zařízení, pro volně žijící jedince, z těchto důvodů není umožněn vstup do stanice samotné.

Letní bobová dráha

Bobová dráha – skvělá zábava pro mladé i velké. Jet můžete sami i ve dvojicích. Dráha je postavena z dvoumilimetrů silného plechu z ušlechtilé oceli. Její délka je dohoromady 800m. Výškový rozdíl je 45 a 24m. Trasa vede mnoha zatáčkami, kde po neuposlechnutí značek o brždění může v plné rychlosti dojít i k nehodě. Vaši rychlost si bez problémů můžete jednoduše ovlivnit brzdící pákou a poté vám žádné nebezpečí nehrozí.
Následně po dojetí jste výtahem pohodlně vyvezeni zpět na horu.
Cena: za jednu jízdu je uvedena na vývěsce. Sleva pro skupiny nad 6 osob
Umístění: Mühlleithen, přímo na B 283

ZOO Klingenthal

Zoo Klingenthal se pěšky z centra dosáhne asi za 5 minut. Za kruhovým kostelem pojedete stále nahoru k Richardu Wagnerovi. V krásném prostředí zažijete zábavnou a zajímavou procházku světem zvířat. Z králíků, které si můžete v oboře pohladit, na vás v zoo čeká mnoho zvířat – včetně medvěda hnědého.

Plohn

Více než 80 atrakcí v 8 tematických světech. Kromě 6 horských drah pro všechny akční fanoušky zde naleznete také spoustu zážitků pro nejmenší hosty.

Nechte se unést na Divoký západ nebo cestujte časem a navštivte svět dinosaurů. Putujte kouzelným pohádkovým lesem nebo vyrazte na objevitelskou cestu v galské vesnici – v Plohnu se neplní pouze dětské sny.